2019-10-25    Platelių rogainingo informacija

PLATELIŲ ROGAINING 2019“ INFORMACIJAVIETA:
Žemaitijos nacionalinis parkas (Plokštinė), varžybų centras prie Šaltojo karo muziejaus


PROGRAMA:
10.00–12.30 Registracija ir numerių atsiėmimas varžybų centre
12.30 Žemėlapių ir legendų išdavimas
13.00 Bendras startas visiems dalyviams
16.00 Kontrolinio laiko pabaiga 3 val. trasoms
17.00 3 val. Rogainingo apdovanojimai
19.00 Kontrolinio laiko pabaiga 6 val. trasoms
20.00 Uždaromas finišas ir 6 val. Rogainingo apdovanojimaiVARŽYBŲ RŪŠIS:
Orientavimosi sportas bėgte, pėstute arba važiuojant dviračiais, patiems pasirenkant kontrolinių punktų (KP) rinkimo tvarką per kontrolinį laiką - 3 arba 6 val.
Startas bendras visiems. Kontrolinis laikas KP rinkimui 3 arba 6 valandos.KOMANDOS:

Komandą sudaro du nariai, kurie trasoje privalo judėti kartu, atstumas tarp komandos narių ne daugiau kaip 100 m, o kontroliniuose punktuose - ne didesnis kaip 30 sek. tarpas.

 

REGISTRACIJOS TVARKA:
Varžybų vietoje dalyviai privalo pateikti užpildytą ir pasirašytą „Sutikimą dėl Saugumo užtikrinimo ir dalyvio atsakomybės“ (už moksleivius pildo tėvai/globėjai ar treneriai). Be šio dokumento startuoti nebus leidžiama.

 


ŽEMĖLAPIS:
Žemėlapio dydis 42,5 – 29,5 cm, t.y. A3 formatas. Žemėlapis atspausdintas ant vandeniui atsparios medžiagos.
Mastelis 1:30 000 (1 cm žemėlapyje 300 metrų vietovėje), horizontalės pravestos kas 5 m.


TRASOS:
Kontroliniai punktai bus įrengti vaizdingiausiose Žemaitijos nacionalinio parko vietose, kai kuriuose kontroliniuose punktuose dalyviai turės įveikti specialias užduotis. Trasoje bus keletas vietų, kur bėgti ar kitaip tokias zonas kirsti griežtai DRAUDŽIAMA. Tokios vietos žemėlapyje pažymėtos raudonu štrichu.
Šiuo metu dar nesibaigęs gyvulių laikymo lauke metas, todėl palaukėse gali būti tvorų (spygliuota viela ar „elektrinis piemuo“), o aptvertose vietose ganytis gyvuliai. Kertant tokias vietas būkite atidūs.
Vietovėje yra sodybų, o jų tankis didesnis šiaurinėje trasos dalyje. Prie tokių sodybų gali būti ir palaidų šunų. Gyventojai perspėti už visus garantuoti negalim.
Miškas sausas, pelkėse vanduo nėra pakilęs, išskyrus vietas, kuriose gyvena bebrų šeimos ir yra užtvenkti upeliai. Būkite atsargūs.


KONTROLINIAI PUNKTAI (KP):
Vietovėje yra įrengta 49 kontroliniai punktai (KP), o 20 KP įvairiose trasos vietose yra įrengta su šviesą atspindinčia medžiaga (atšvaitu). Keletas kontrolinių punktų turi spec. užduotis.
Kai kurių KP veikimo laikas bus ribotas: 22 KP, 23 KP, 24 KP ir 82 KP veiks nuo 15.00 iki 17.00 val.
100 KP veiks nuo 15.00 val. ir jį dalyviai privalo atsižymėti paskutinį. Nuo šio KP iki finišo 20 metrų.ATSIŽYMĖJIMAS:
Atsižymėjimui kontroliniuose punktuose naudojama SI arba SI AiR kortelės. Vietovėje įrengta 49 KP, todėl dalyviams siūloma įvertinti savo turimos atsižymėjimo kortelės talpą, o pageidaujantiems išsinuomoti talpesnę atsižymėjimo kortelę, jos nuomos mokestis asmeniui – 1 Eur.
Atsižymėjimo kortelę dalyviai privalo tvirtinti prie rankos ir jos negalima nuimti nuo rankos visą trasos įveikimo laiką. Dalyvis į starto zoną privalo įeiti jau su pritvirtinta kortele ant rankos (parodyti teisėjui), o finišavus nuimti tik pateikus teisėjui (sekretoriui) atsižymėjimo kortelę „nuskaitymui“.
Teisėjui pastebėjus kad atsižymėjimo kortelės tvirtinimas yra pažeistas dalyvis gali būti diskvalifikuojamas.

 

NUGALĖTOJŲ NUSTATYMAS:
Laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda kiekvienoje grupėje atskirai. Šalia kiekvieno KP ant žemėlapio bus nurodyta taškų suma už jo suradimą. Jei komanda surenka vienodą skaičių taškų, laimi mažiau laiko distancijoje užtrukusi komanda. Finišas fiksuojamas finišavus antram komandos dalyviui. Komanda, netilpusi į kontrolinį laiką, už kiekvieną pavėluotą minutę praranda po 10 taškų. O pavėlavus daugiau kaip 30 min – rezultatas anuliuojamas.
KP taškų nustatymas: pirmasis KP numeris padaugintas iš dešimt. Pvz.: vietovėje esantis 31 KP bus vertinamas 30 taškų, 32 KP – 30 taškų, 45 KP – 40 taškų, 79 KP – 70 taškų...
Laikas protestams – 30 min. po finišo.INVENTORIUS:
Visiems dalyviams privaloma dėvėti atšvaitus ar šviesą atspindinčią liemenę (visų varžybų metu) bei turėti mobilųjį telefoną pilnai pakrautu akumuliatoriumi.
Rekomenduojama su savimi turėti lempą, kompasą, kuprinaitę, kreivimatį ar liniuotę. Startuojantiems dviračiais privaloma dėvėti kieto paviršiaus šalmą, ant dviračio privalo būti balta šviesa ir raudonas mirksiukas. Dviratininkams rekomenduojama turėti su savimi spyną, kad saugiau jaustumėtės kai kuriuose KP palikdami dviratį. Varžybų vietoje bus galima įsigyti varžyboms reikiamo inventoriaus: energinių geliukų, SILVA lempų, kompasų, kuprinių su gėrimo talpomis, termo drabužių, kojinių ir t.t..SAUGUMAS

Varžybos vykdomos miške, bet dalyviams reikės kirsti kelius (Tauragė – Mažeikiai, Alsėdžiai - Plateliai), todėl organizatoriai perspėja dėl padidinto saugumo rizikos – automobilių eismas nestabdomas, pagalbos ir teisėjų trasoje nebus. Sportininkai patys atsako už savo sveikatą ir saugumą. Varžybų metu privaloma laikytis kelių eismo taisyklių. Teisėjui pamačius komandą, pažeidžiančią KET, komanda bus diskvalifikuojama.
Registracijos metu dalyviai pateikia pasirašytą dokumentą – „Sutikimą dėl Saugumo užtikrinimo ir dalyvio atsakomybės“ (už nepilnamečius pildo ir pasirašo tėvai/globėjai). Be šio dokumento startuoti nebus leidžiama. Šis dokumentas patvirtina, kad dalyvis dalyvauja varžybose savo rizika ir visiškai atsako už savo sveikatą, yra susipažinęs su varžybų taisyklėmis, dviračiai yra techniškai tvarkingi (važiuojantiems dviračiais) žino ir laikysis kelių eismo taisyklių, yra fiziškai visiškai pasiruošęs trijų ar šešių valandų varžybomsPAGALBOS TELEFONAS:
Informacija dėl varžybų teikiama tel. +370 698 55141 (Gintaras), +370 650 26340 (Jolita)

Organizatoriai lauks Jūsų finišuojant
 

Komentarai