2016-11-10    Viliaus Aleliūno patarimai Rogaining'o dalyviams

 

Rogainingas – nėra paprastos bėgimo varžybos. Tai komandos formavimo iššūkis, kurio metu dviejų asmenų komandos varžosi tarpusavyje ir komanda yra stipri tiek, kiek stiprus yra jos komandinis ryšys. Rogainingo varžybos dažniausiai rengiamos sezono pabaigoje ir tampa paskutiniu akcentu ilgame varžybų maratone. Viliui Rogainingo varžybos – tai neapsakomas iššūkis, kur kiekvienoje trasoje patiri vis skirtingas emocijas. Tam, kad šį išbandymą įveiktumėte be didesnių trukdžių – keletas patarimų.

 

Trasos įveikimas: Turėsite pakankamai laiko susiplanuoti trasą, todėl tą reikėtų daryti itin atidžiai. Nepulkite bandyti surinkti visų kontrolinių punktų. Vertinkite taškų naudą. Turėkite omenyje, kad kontroliniuose punktuose gali būti ir papildomų užduočių. Ypatingai svarbu nepasimesti esant žemėlapio netikslumams. Nepanikuokite ir nedarykite skubotų, nepasvertų sprendimų. Labai svarbu ir tikriausiai svarbiausia – bendraukite su komandos draugu ir nesipykite dėl smulkmenų! Gera komandinė dvasia ir teigiamos emocijos suteikia nepaprastai daug energijos.

 

Avalynė: Žiema užklupo netikėtai, tad danga miške, laukuose ir pelkėse gali kisti. Geriausia būtų bateliai su GTX medžiaga (drėgmei atsparūs bateliai), tam, kad Jūsų kojos liktų sausos, bet kokiomis sąlygomis ir Jūs mėgautumėtės bėgimu.

 

 

Apranga: Esant ne itin geroms oro sąlygoms, nepaprastai svarbu išsaugoti kūno šilumą. Tinkamiausias šiuo atveju rūbas yra taip vadinamas „pirmasis sluoksnis“ – termo marškinėliai. Jie privalo greitai garinti prakaitą ir suteikti reikiamą šilumą. Viršutinis rūbas, arba kitaip vadinamas „trečias sluoksnis“ – liemenė, „treningas“ arba striukė. Geriausia, kad trečiasis sluoksnis būtų atsparus vėjui ir lietui. Privalumas, jei apranga turės šviesą atspindinčias detales. Tamsiu paros metu būsite saugesni. Taip pat, kuprinėje su savimi galima neštis atsarginę striukę arba liemenę. Renkantis kojų aprangą, siūlyčiau aptemptas kelnes. Jos gerai priglunda prie kūno, o sušlapusios neslenka žemyn.

 

 

Kojinės, pirštinės, kepurė: Kūno galūnių apranga taip pat labai svarbi. Kojinės turi būti šiltos, gerai garinančios prakaitą. Patarčiau pasiimti papildomą porą kojinių su savimi, kad ypatingai sušlapus, galėtumėte persirengti. Taip pat, ilgesniuose bėgimuose kaip šis, rekomenduoju blauzdines. Kadangi greitis nėra didelis, jos gerina jūsų kraujo apytaką, sumažina vibraciją, todėl, raumenys ne taip greitai pavargs. Taip pat, naudojat blauzdines sutrumpėja atsistatymo procesas, todėl pirmadienį į darbą galėsite eiti lengvesnėmis kojomis. Pirštinės nėra būtina aprangos detalė, tačiau po 4 valandų bėgimo pradeda darytis šalta ir norisi jas turėti. Kepurę kartais pakeičiu juostele, nes viršugalvis ventiliuojasi gerai, svarbu, kad nešaltų ausys.

 

Kuprinė, diržas: Būtini atributai norint patogiai įveikti trasą. Kuprinėje galėsite neštis jums reikalingus daiktus – lempą, geliukus, šokoladukus, gėrimą, papildomus rūbus. Geriausia naudoti kuprinę, kurioje yra „Camelback“ sistema, tuomet galėsite gerti tiesiai iš kuprinės per vamzdelį.

 

Maitinimas: 6 valandų varžybos reikalauja specialaus ir reguliaraus maitinimosi visų varžybų metu. Tai ne 10 km, pusės maratono ar dar kokia trumpesnė distancija. Įvairiuose bėgimuose reguliariai būna maitinimo punktai, tačiau Rogainingo varžybose to nebūna ir Jūs patys turite maitinimu pasirūpinti iš anksto. Labai svarbu su savimi turėti pakankamą kiekį skysčių – tinkamiausias elektrolitų gėrimas. Visuomet prieš varžybas įsipilu šiek tiek šiltą gėrimą, kad kurį laiką jis dar būtų šiltas. Renkuosi Maxim elektrolitų gėrimą ir jį vartoju reguliariai, ne rečiau, nei kas 25 min. Taip pat labai svarbu – maistas: geliukai, šokoladukai. Nuolat reikia kūną papildyti energija ir tam puikiai tinka šie produktai. Geliukas yra labai lengvas, todėl nereikės neštis didelio svorio. Jis lengvai ir greitai vartojamas. Mano asmeninis patarimas šiek tiek pakaitalioti skonius, nes per 6 valandas tas pats skonis gali atsibosti. Taip pat, patarčiau vartoti ir energetinius batonėlius, kurie po 4 valandų labai gerai pakeičia atsibodusį geliuko skonį, bei užpildo skrandyje atsiradusią tuštumą – alkį. Nepamirškite vartoti geliukų arba šokoladukų, kas 30 min. Nesvarbu norite ar nenorite. Kai jau pajusite poreikį – bus vėlu. Siūlyčiau neimti bananų, nes iš jų nieko neliks, o naudos labai mažai :).

 

Papildomi daiktai: Būtinas prietaisas bėgant 6 valandų distanciją – lempa. Paskutinės valandos slenka tamsoje, tad lempa netik pagelbės, bet vietomis gali būti vienintelis prietaisas leidžiantis rasti tamsoje esantį kontrolinį punktą. Prieš varžybas patikrinkite ar ji pakrauta ir varžybų metu stenkitės jos nepamesti. Kompasas – be šio prietaiso sunkiai orientuositės aplinkoje, tad jis yra taip privalomas.


Linkiu sekmės ir iki susitikimo šeštadienį!

 

 

Komentarai