2015-10-26    Rekordinis Šiaulių rogainingas

 

Spalio 25 dieną vyko paskutinės 2015 m S-Sporto taurės etapas – Šiaulių rogainingas 2015.

 

Jau 8 metus iš eilės vykstančios varžybos šiemet iš Kurtuvėnų regioninio parko buvo perkeltos į Šiaulių miestą. Varžybose startavo daugiau nei 350 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Šiais metais sportininkai galėjo varžytis 3 arba 6 valandų trasose.

 

3 valandų trasoje rungtyniavo moksleiviai ir mėgėjai. Tarp mėgėjų greičiausi buvo Latvijos atstovai – Tamužs Janis ir Gailis Zigmars, kurie surinko 1630 taškų. Antroje vietoje liko SK Igtisa su Gabija Ražaityte ir Rolandu Bačkiu. Jie nuo pirmos vietos atsiliko vos 10 taškų. 3 vietą iškovojo OK Javonis atstovai – Mantas Martinkus ir Martynas Baranauskas (1470 taškai).
Moksleivių berniukų tarpe stipriausi buvo Šiaulių JTC atstovai – Ignas Jaseliūnas ir Edvinas Račys. Jie surinko 1570 taškus. Stipriausios moksleivės merginos Šilalės SM atstovės – Greta Briedyte ir Roberta Rimkutė (1260 taškų).

 

6 valandų trasą įveikinėjo dviratininkai ir bėgikai. Kietas gruntas, daugybė asfaltuotų kelių ir pakankamai maža varžybų teritorija leido dviratininkams rinkti visus kontrolinius punktus. Greičiausiai tai padarė SK S-Sportas atstovai Jonas Maišelis ir Donatas Mickus. Jie visą 6 valandų trasą įveikė per 3 valandas ir 45 minutes. Nors dviratininkai varžosi po vieną, abu sportininkai parodė identišką laiką. 3 vieta atiteko Tinklo atstovui Mantui Pocevičiui. Jis nuo nugalėtojo atsiliko nepilna 35 minutes. Greičiausia tarp moterų dviratininkių buvo Vida Dolgovienė iš Top Team – Ultrabike komandos. Jis visu kontrolinius punktus surinko per 4 valandas ir 54 minutes. Antroje vietoje liko SK S-Sportas narė Algirda Zaliauskaitė (5 valandos 28 minutės). Trečia – Aiga Strazdina iš Cesio Meridians klubo (5 valandos 37 minutės).
Bėgikai varžėsi 4 grupėse: vyrų, moterų, veteranų ir mišrioje. Greičiausia vyrų komanda buvo Compressport/miškotrasa.lt su Vilium Aleliūnu ir Modestu Baciu. Jie surinko 2710 taškus. Antroje vietoje liko Latvijos OKZK Talsi komanda su Raviu Reinfeldu ir Andriu Mireckiu (2320 taškai). Trečioje vietoje – General Motors komanda su Gyčiu ir Mindaugu Nakvosais (2260 taškai).


Tarp moterų stipriausia komanda šiai metais buvo G.J.G. su Vesta Ambrazaite ir Indre Bėliūne (1940 taškai). Veteranų tarpe nugalėjo Kauno komandos Algis/Boga atstovai Algirdas Džiaugys ir Tomas Bogužinskas (2100 taškų). O mišrioje grupėje pirmą vietą iškovojo Šiaulių ČinČin komanda su Dovile Jurkevičiūte ir Gediminu Vachteriu (2090 taškų).

Viso varžybose jėgas išmėgino 193 bėgikai ir 139 dviratininkai. Be jų taip pat startavo ir 25 Tautos grupės dalyviai, kurie per 6 valandas rinko kontrolinius punktus Šiauliuose ne dėl rezultato, bet pažintiniais ir sveikatingumo tikslais.


Varžybų rezultatai

 

Kai kurie kontroliniai punktai buvo sunkiai pasiekiami.

 


  Dauguma kontrolinių punktų stovėjo gražiausiose ir lengvai pasiekiamose Šiaulių miesto vietose.

 

 

PAPILDYMAS: Dviračių trasos nugalėtojo Donato Mickaus komentaras trasą

 

Jau prieš varžybas su Jonu Maišeliu buvome sutarę minti kartu. Juk dviem ir smagiau, ir greičiau, ir saugiau. Gavę žemėlapius supratome, tikriausiai viską spėsime surinkti iki sutemstant. Toks ir buvo mūsų tikslas. Kadangi varžybos turėjo tęstis ilgai, tai nusprendėme rinktis saugius ir greitus variantus. Todėl pradėjome link Dainų parkelio (p.s. GPS paleidau tik paėmęs pirmus du punktus), malūną nusprendėme pasilikti pabaigai, buvo tikimybė jog bėgikai gali pradėti nuo jo. Nusprendėme nesirizikuoti ir link Rėkyvos ežero važiuoti gerais keliais. Kartais Rekyvos pelkės būna labai šlapios ir visiškai nevažiuojamos dviračiu. Kadangi prie ežero buvome praėjus 33 minutėm nuo starto, tikriausiai daug laiko nepraradome. Kitus punktus rinkome pagal planą. Dalį trasos matėme Telšių komandą priekyje, bet jie pasirinko kitokį punktų rinkimo variantą. Truputi klaidų darėme ties 82 ir 27 punktais, nelabai supratome žemėlapio, be to buvo keletas užtvertų praėjimų. Visas miesto centras mums sekėsi puikiai, pakankamai nemažas greitis ir praktiškai be klaidų. Žinoma nesužiūrėjom Tilžės prekybos centre (užmiršome apie pridėta schemą), bet orientacininkų nuojauta neapgavo ir pirmu bandymu pataikėme į Hummel Perduotuvę. Didžiūlį įspūdį padarė 97 kontrolinis punktas, tikrai tiek taškų verta vieta. Važiuojant su Jonu sekantys punktai rinkosi labai greitai. Vos spėjau suvalgyti vieną „geliuką“ ir jau botanikos sodas. Čia ir supratome jog punktų praktiškai nebėra, o laiko sočiai. Su pasimėgavimų paėmėm keletą paskutinių punktų ir su šypsena pasukom link krepšinio arenos.

 

Polar V800 statisika: 3:45val. 86km. Maksimalus pulsas 183, pulso vidurkis 163, 4432 sudegintų kalorijų.

Maistas: 1,2L Maxim energy drink gėrimo, 1 Maxim geliukas, 2 GU geliukai ir 1 Enervit geliukas.

Apranga: Compressport kojinės, Mavic thermo antbačiai, Compressport blauzdinės, Craft žieminės kelnės, Craft dviratininko šortai, Compressport On/OFF  marškinėliai ilgomis rankovėmis , žieminė Craft dviratininko striukė ,Craft Winstoper pirštinės ir 4Fun kaklaskarė, Compressport ON/OFF juostelė po šalmu.

 

Donato ir Jono trasos pasirinkimas

 

 

Komentarai