2015-10-20    Viliaus Aleliūno patarimai Rogainingo dalyviams

 

Mūsų parduotuvės specialistas ir 5 kartus Rogainingo ilgosios (6val.) trasos nugalėtojas Vilius Aleliūnas nori pasidalinti savo sukaupta Rogainingo varžybų patirtimi. Vilius atsleidžia ką naudoja trasoje, norėdamas pasiekti geriausią rezultatą. Jo patarimai bus pritaikomi tiek kelintą kartą dalyvaujančiam sportininkui, tiek ir pradedančiajam.

 

 

Trasos įveikimas: Turėsite pakankamai laiko susiplanuoti trasą, todėl tą reikėtų daryti itin atidžiai. Nepulkite bandyti surinkti visų kontrolinių punktų. Vertinkite taškų naudą. Turėkite omenyje, kad kontroliniuose punktuose gali būti ir papildomų užduočių. Ypatingai svarbu nepasimesti esant žemėlapio netikslumams. Nepanikuokite ir nedarykite skubotų, nepasvertų sprendimų. Labai svarbu ir tikriausiai svarbiausia – bendraukite su komandos draugu ir nesipykite dėl smulkmenų! Gera komandinė dvasia ir teigiamos emocijos suteikia nepaprastai daug energijos.


Avalynė: Anksčiau Rogainingas vykdavo miške, tad rinkdavausi gero sukibimo, drėgmei kuo atsparesnius batus. Dažniausiai tai būdavo su „Gore - tex“ medžiagos batai. Šį savaitgalį rinksiuosi daugiau amortizacijos turinčius, tačiau taip pat drėgmei atsparius batus, nes varžybų metu, tiek danga, tiek oro sąlygos gali smarkiai kisti. Tikriausiai rinksiuosi Asics arba Salomon bėgimo batelius.


Apranga: Esant ne itin gerom oro salygom, nepaprastai svarbu išsaugoti kūno šilumą, o tam svarbu, taip vadinamas pirmasis sluoksnis – termo marškinėliai. Ji privalo greitai garinti prakaitą ir suteikti reikiamą šilumą. Visus penkis kartus rinkausi Craft arba Compressport termo aprangą, šįmet taip pat pasitikėsiu naujaisiais Compressport termo marškinėliais, prekyboje pasirodysiančiais tik kitais metais – Light Compressport termo. Viršutinis rūbas arba kitaip vadinamas trečias sluoksnis – liemenė, „treningas“ arba striukė. Geriausia, kad būtų trečiasis sluoksnis būtų atsparus vėjui ir kažkiek lietui. Privalumas, jei apranga turės šviesą atspindinčias detales. Tamsiu paros metu būsite saugesni. Taip pat, kuprinėje su savimi galima neštis atsarginę striukę arba liemenę. Renkanti kojų aprangą, siūlyčiau aptemptas kelnias. Jos gerai priglunda prie kūno, o sušlapusios neslenka žemyn.


Kojinės, pirštinės, kepurė: Galūnių apranga taip pat labai svarbi. Kojinės turi būti šiltos, gerai garinančios prakaitą. Patarčiau pasiimti papildomą porą kojinių su savimi, kad ypatingai sušlapus, galėtumėte persirengti. Taip pat, ilgesniuose bėgimuose kaip šis, rekomenduoju blauzdines. Kadangi greitis nėra didelis, jos gerina jūsų kraujo apytaką, sumažina vibraciją, todėl, raumenys ne taip greitai pavargs. Taip pat, naudojat blauzdines sutrumpėja atsistatymo procesas, todėl pirmadienį į darbą galėsite eiti lengvesnėmis kojomis. Pirštinės nėra būtina aprangos detalė, tačiau po 4 valandų bėgimo pradeda darytis šalta ir norisi jas turėti. Kepurę kartais pakeičiu juostele, nes viršugalvis ventiliuojasi gerai, svarbu, kad nešaltų ausys.


Kuprinė, diržas: Būtini atributai norint patogiai įveikti trasą. Kuprinėje galėsite neštis jums reikalingus daiktus – lempą, geliukus, šokoladukus, gėrimą, papildomus rūbus. Geriausia naudoti kuprinę, kurioje yra „Camelback“ sistema, tuomet galėsite gerti tiesiai iš kuprinės per vamzdelį.


Maitinimas: 6 valandų varžybos reikalauja specialaus ir reguliaraus maitinimosi visų varžybų metu. Tai ne 10 km, pusės maratono ar dar kokia trumpesnė distancija. Įvairiuose bėgimuose reguliariai būna maitinimo punktai, tačiau Rogainingo varžybose to nebūna ir Jūs patys turite maitinimu pasirūpinti iš anksto. Labai svarbu su savimi turėti pakankamą kiekį skysčių – tinkamiausias elektrolitų gėrimas. Visuomet prieš varžybas įsipilu šiek tiek šiltą gėrimą, kad kurį laiką jis dar būtų šiltas. Renkuosi Maxim elektrolitų gėrimą ir jį vartoju reguliariai, ne rečiau nei kas 25 min. Taip pat labai svarbu – maistas: geliukai, šokoladukai. Nuolat reikia kūną papildyti energija ir tam puikiai tinka šie produktai. Geliukas yra labai lengvas, todėl nereikės neštis didelio svorio. Jis lengvai ir greitai vartojamas. Mano asmeninis patarimas šiek tiek pakaitalioti skonius, nes per 6 valandas tas pats skonis gali atsibosti. Taip pat, patarčiau vartoti ir energetinius batonėlius, kurie po 4 valandų labai gerai pakeičia atsibodusį geliuko skonį, bei užpildo skrandyje atsiradusią tuštumą – alkį. Nepamirškite vartoti geliukų arba šokoladukų, kas 30 min. Nesvarbu norite ar nenorite. Kai jau pajusite poreikį – bus vėlu. Siūlyčiau neimkite bananų, nes iš jų nieko neliks, o naudos labai mažai.


Papildomi daiktai: Būtinas prietaisas bėgant 6 valandų distanciją – lempa. Paskutinės valandos slenka tamsoje, tad lempa netik pagelbės, bet vietomis gali būti vienintelis prietaisas leidžiantis rasti tamsoje esantį kontrolinį punktą. Prieš varžybas patikrinkite ar ji pakrauta ir varžybų metu stenkitės jos nepamesti. Kompasas – be šio prietaiso sunkiai orientuositės aplinkoje, tad jis yra taip privalomas.
 

 

Iki susitikimo prie starto linijos!

Tiems, kas dar nespėjo užsiregistruoti: Registracija.

Komentarai