2015-06-29    Savaitgalio Race report

Savaitgalį Ignalinoje vyko Lietuvos plento dviračių čempionatas. Tai pagrindinės plento dviračių lenktynės, į kurias

susirenka visi pajėgiausi Lietuvos dviratininkai. Tuo pat metu Telšiuose vyko ir Žemaitijos MTB taurės etapą,

kuriame varžėsi didžioji dalis klubo narių. Taip pat S-Sporto merginos dalyvavo Avon moterų bėgime remiančiame profilaktiką prieš krūties vėžį.

Lietuvos plento čempionatas prasidėjo penktadienį individualiomis lenktynėmis laikui (Time trial - TT) . Jose startavo Ignas,

Jonas ir Dainius. Ignas Ambrazas V18 grupėje liko 23 vietoje (37:28) ir nuo nugalėtojo Artur Lajevskij atsiliko

3 minutes ir 46 sekundes. Ignui reikėjo įveikti 25 km ilgio trasą. Dainius Kiela varžėsi V40 grupėje, 15 km

trasoje. Nuo nugalėtojo Raimondo Rumšo (20:00) Dainius atsiliko 1 minutę ir 50 sekundžių ir užėmė 4 vietą.

Jonas Maišelis varžėsi vyrų elito grupėje. Vyrai mynė 31 km distanciją. Čempionu tapo Ramūnas

Navardauskas, trasą įveikęs per 38:26. Jonas užėmė aukštą 8 vietą. Jis trasoje užtruko 41:53.

Trumpas Jono komentaras po TT rungties:

„Tai buvo mano pirmosios TT varžybos. Norėjau išbandyti savo šioje rungtyje. Ant TT dviračio važiavau tik 3

kartą, todėl manau, kad rezultatą pasiekiau geriausią. Forma buvo gera, bet minant į kalną vis dar jautėsi

jėgos trūkumas.“

Šeštadienį ir sekmadienį vyko grupinės lenktynės. Ignas šeštadienį V18 grupėje įveikinėjo 97 km distanciją.

Finišą jis pasiekė su pagrindine grupe ir užėmė 32 vietą. Trasą jis įveikė per 2:27:56.

Sekamdienį V30 grupėje startavo Petras Andrašiūnas. Veteranai įveikinėjo 69km trasą. Nugalėjo Ghost

Veloma komandos narys Simas Kondrotas. Jis pabėgo nuo grupės ir finišą pasiekė vienas. Trasoje jis

užtruko 1:44:39. Petras finišą pasiekė su 2 grupe, kuri nuo pirmos grupės atsiliko apie 1 minutę, ir apie 90

sekundžių nuo nugalėtojo.

Jonas Maišelis lenktyniavo 160 km elito trasoje. Lentynės prasidėjo 2 rato pabaigoje, kuomet profesionalų

komandų atstovai padidino tempą. Jonas išsilaikė 2 grupėje, su kuria ir įveikė visą distanciją. Čempiono

titulą finišo sprinte iškovojo Aidis Kruopis iš An Post – Chain reaction komandos. Jis trasą įveikė per 3:57:23.

Jonas finišą pasiekė per 4:08:17 ir užėmė 22 vietą.

Telšiuose sekmadienį vykusiame Žemaitijos MTB taurės etape S-Sporto nariai iškovojo daug prizinių vietų.

Stipriausioje vyrų elito grupėje nugalėjo Domas Manikas (63:38) iš MTBCC komandos, Donatas Mikcus

(64:29) užėmė 2 vietą, o Vaidas Maceikis (64:57) – 3v. Moterų elito grupėje nugalėjo Gabrielė

Andrašiūnienė (82:22), antrą vietą užėmė Raminta Sankauskienė (82:42), 3 vietą – Edita Pociūtė-

Kurlavičienė (83:14).