2015-03-16    S-Sporto pastiprinimas - Jonas Maišelis!

Nuo šio sezono už mūsų sporto klubą startuos pasaulio jaunimo OSKD vicečempionas Jonas Maišelis. Jonas trumpai papasakojo apie savo pasiruošimą ir tikslus šiam sezonui. Susipažinkite!

 

1. Nuo šio sezono pakeitei klubą, kurį atstovausi. Kas paskatino ryžtis tokiam žingsniui? Kodėl pasirinkai būtent S-Sportą?
Gyvenime visada reikia išbandyti kažką naujo. Paskatintas Donato Mickaus prisijungti prie klubo beveik nedvejodamas sutikau. Iki šiol tris sezonus atstovavau Top Team komandai. Per tuos metus daug ko išmokau iš komandos draugų, gavau daug patarimų ir svarbiausia įgijau pasitikėjimo savo jėgomis MTB ir plento varžybose. Ačiū jiems už viską! Gali būt, kad po šio ar kito sezono grįšiu į senajį klubą, bet kol kas esu nusiteikęs padėt S-Sportui pakovoti MTB maratonų taurėje dėl podiumo ir ne tik.

S-Sportą pasirinkau, nes jau seniai norėjau atstovauti orientacininkų klubą. Dažnai sulaukdavau klausimo, kodėl aš ne šiame klube, kur didžioji dalis yra orientacininkai. Bet taip susiklostė, kad Top Team‘as man buvo geresnis pasirinkimas pradedant šiokią tokią orientavimosi sporto kalnų dviračiais karjerą. Laukia įdomus sezonas su naujais iššūkiais.


2. Kaip praėjo pasiruošimo laikotarpis žiemos metu? Ar visos treniruočių procese numatytos užduotys buvo įvykdytos?

Pasiruošimas šią žiemą buvo turbūt geriausias kokį esu turėjęs, nes žiemos šiemet, kaip ir pernai, galima sakyti nebuvo. Ruoštis pradėjau lapkričio mėnesį  dviračių sporto bazėje pas trenerį Vytautą Juchnevičių, kur sportuoju jau trečius metus. Nuo to laiko iki dabar maždaug 70-80% treniruočių dariau lauke, o ne ant „staklių“. Viskas klostėsi sklandžiai, beveik be ligų ir traumų. Pagrindinis tikslas pirmoje sezono pusėje yra Europos MTBO čempionatas ir galbūt Lietuvos plento čempionatas, jei viskas klostysis gerai ir išvengsiu nenumatytų traumų ar ligų. Kol kas pasiruošimu ir esama forma esu labai patenkintas, pažiūrėsim kaip bus toliau.


3. Kokius startus šį sezoną laikai svarbiausiais ir kaip jiems planuoji ruoštis?
Kaip ir minėjau artimiausias svarbus startas bus Europos MTBO čempionatas ir Lietuvos plento čempionatas. Taip pat pasaulio MTBO taurę Vengrijoje laikau gana svarbiu startu, nes po ilgo laiko tarpo vėl galėsiu pasitikrinti savo formą su stipriausiais pasaulyje orientacininkais. Na, o rugpjūčio viduryje vyksiantis Pasaulio MTBO čempionatas (WMTBOC) bus mano pagrindinis sezono tikslas. Dabar laukia kelios stovyklos kalnuose ruošiantis Europos čempionatui, o prieš WMTBOC tikiuosi pavyks išvažiuot savaitei ar dviem į aukštikalnes ir priprast prie Čekiškų žemėlapių specifikos oficialioje stovykloje prieš pat svarbiausius startus.


4. Praėjusiais metais puikiai startavai Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate. Kokie šiais metais tavo tikslai? Galbūt turi tikslų ir dviračių lenktynėse (MTB, plentas)?
Pernai buvau per žingsnį nuo medalio, bet yra kaip yra. Pritrūko šiek tiek sėkmės. Šių metų tikslas - medalis pasaulio čempionato ilgoje trasoje, tačiau varžybos vyks kalnuose ir ten didesnį pranašumą turės "kalnuotų" šalių atstovai. Kalnuose orientavimasis kiek kitoks, reikia daugiau galvoti ir sužiūrėti žemėlapyje kelio pasirinkimą tarp punktų, kad netyčia vietoje pravažiavimo šlaitu nenuvažiuotum nuo kalno ir nereikėtų į jį vėl kilti. Žinoma fiziškai trasos taip pat bus sunkesnės, bet šiemet pasistengsiu pagerinti važiavimo tiek į kalną, tiek nuo kalno techniką ir svarbiausia orientavimosi įgūdžius. Ir galiausiai pabandyt iškovoti tą išsvajotąjį medalį. Konkrečių tikslų MTB ar plento lenktynėse neturiu, bet norėčiau MTB maratonų taurės kuriame nors etape užlipti ant pakylos ir kuo geriau pravažiuoti  Lietuvos plento čempionate.


Tai tiek trumpai apie mane. Tikiuosi su nauja komanda šis sezonas bus dar geresnis ir įdomesnis!

 

Sėkmės Jonui!


 

Komentarai