2016-11-20    Sluoksniavimas - idealu žiemos sportui

 

Kartais atrodo, kad oro sąlygos yra esminis veiksnys nulemiantis ar jūsų treniruotė lauke įvyks. Vis dėlto, šiuolaikiniai techniniai rūbai leidžia sportuoti laukia bet kokiomis oro salygomis, tereikia išsirinkti jums tinkamą aprangą. Keletas patarimų iš CRAFT kaip tinkamai apsirengti sportuojant lauke.


1. Pradėkite nuo termo aprangos (pirmojo sluoksnio).

 

Išsirinkite geros kokybės ir tinkamo dydžio termo aprangą. Atkreipkite dėmesį - termo apranga turi būti lyg jūsų antroji oda. Jei medžiaga bus aukštos kokybės, plona, idealiai priglundanti - net nejausite, kad ją dėvite. Svarbu, kad aprangos medžiaga gerai garintų prakaitą ir nekauptų savyje drėgmės. Tai itin svarbu, kai devėsite daugiau nei vieną sluoksnį ant termo aprangos. Medžiaga, kuri negarins prakaito, greitai sudrėks, o drėgmė dažnai būna pagrindinis veiksnys lemiantis šalčio pojūtį. 

 2. Antrasis sluoksnis (jei reikalinga)

 

Antruoju sluoksniu vadinama apranga, kuri naudojama ant termo rūbų. Tačiau tai tik tarpinis sluoksnis tarp apatinio rūbo ir apsaugančio viršutinio sluoksnio. Kol lauke temperatūra teigiama, antrasis sluoksnis dažnai yra nereikalingas. Antrąjį sluoksnį patartina naudoti tai lauke nesportuojate, o tiesiog aktyviai leidžiate laisvalaikį. 3. Trečiasis sluoksnis (apsauga nuo vėjo ir lietaus)

 

Kaip trečiajį sluoksnį dažniausiai dėvime sportines striukes. Renkantis striukę, reikia atkreipti dėmesį į jos atsparumą vėjui ir drėgmei. Kokybiška sportinė striukė bus pagrininė jūsų apsauga atšiauriomis žiemos sąlygomis, tad ją rinkitės atsakingai. Patartina, kad striukė turėtų šviesą atspindinčių elementų, juk daugelis jūsų treniruočių vyks tamsoje, todėl papildomi atšvaitai suteiks daugiau saugumo. 

4. Aksesuarai

 

Sakoma, kad "per galvą" išeikvojame daug kūno šilumos, o kartu ir energijos. Todėl nepamirškite dėvėti kepurės ar juostelės. Atkreipiame dėmesį, kad galvos apdangalą verta dėvėti ne tik tada, kai jaučiate šaltį. Kartu rekomenduojame ir pirštines. Jos taip pat turi nemažos įtakos bendrai kūno šilumai palaikyti. Šiuolaikiniai aksesuarai gaminami iš šiltų, bet itin plonų medžiagų, todėl dažnai net nejausite, kad juos dėvite. 

 


 

Dabar jūs jau pasiruošę treniruotei lauke. Prisiminkite, kad oro sąlygos niekada neturi jūsų stabdyti. Linkime smagaus laiko gamtoje! 

 

Komentarai